Apie Mus

TVAidas – tai virtualus personalinis video įrašytuvas / grotuvas, skirtas įsirašyti norimas Lietuvoje prieinamų televizijų programas / laidas ir patogiu sau laiku, privačiai, tas programas / laidas peržiūrėti.

TVAidas paslauga – tai to grotuvo ir jo veikimui reikalingos papildomos technikos bei programinės įrangos prenumerata / nuoma, į kurios kainą įeina ir kai kurių kanalų signalų pirkimo / pateikimo mokestis tiekėjams.

Kuo TVAidas iš esmės skiriasi nuo panašias paslaugas teikiančių kompanijų / organizacijų? TVAidas neatlieka jokių TV signalų transliacijų / retransliacijų.

Kas yra transliacija / retransliacija? Transliacijoje / retransliacijoje vartotojas tegali žiūrėti tik tai, kas aktyviai siunčiama / transliuojama iš paslaugą teikiančios organizacijos tam reikalui skirtų serverių. Jis negali, kaip įrašo peržiūros metu, šokti į bet kurį laidos fragmentą / momentą, pavėlavus į laidos pradžią pradėti ją žiūrėti nuo pradžios, kol laida dar nepasibaigusi ir nepadarytas pilnas jos įrašas ir pan., kitaip – vartotojas yra pasyvus stebėtojas / žiūrovas. Prie tokio transliuojančio serverio prisijungusiam vartotojui siunčiamas tas pats signalas, kaip ir kitiems tą TV kanalą tuo metu žiūrintiems vartotojams. Tokiu principu dirba kitos, panašią paslaugą teikiančios organizacijos vadinamo „tiesioginio“ TV žiūrėjimo metu. Jos atlieka transliacijas. TVAidas paslaugos atveju vartotojas bet kuriuo laiku žiūri tik savo personalinį įrašą, net ir vadinamo „tiesioginio“ TV žiūrėjimo metu. TVAidas prenumeratorius yra aktyvus, o grotuvą aptarnaujantys ir vartotojo įrašus laikantys / saugantys serveriai tik pasyviai perduoda / persiunčia (o ne aktyviai transliuoja) pasirinktą įrašą Internetu į vartotojo grotuvą to įrašo atkūrimui / peržiūrai visiškai nepriklausomai nuo kitų tą patį kanalą taip pat „tiesiogiai“ stebinčių vartotojų. Kitaip – TVAidas atveju grotuvas iš serverių „siurbia“ įrašą, transliavimo atveju serveriai „pučia“ TV signalą į prisijungusius vartotojų grotuvus. Beje, TVAidas tai atlieka panaudodamas savo sukurtas / išdirbtas technologijas.

Rinkoje yra nemažai produktų / sprendimų, leidžiančių individualiai įsirašyti, saugoti, peržiūrėti TV transliacijas, nenusižengiant reguliacijoms. Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi teisę įsirašinėti kad ir šimto TV kanalų pilnas programas ir, pageidaujant, saugoti jas metais, taip pat peržiūrinėti jas Internetu iš bet kur pasaulyje. Viena problemėlė – tai daryti pačiam gali būti gana nepatogu, antra - tai gali brangiai kainuoti...

TVAidas savo paslauga padaro šį procesą nepalyginamai ekonomiškesniu, prieinamesniu ir patogesniu vartotojui.


TVAidasTVAidas